Kategory Duyurular

Aktivitelerden seçmeler – EKIM

Devamı...

Yemek Listesi KASIM

yemek kasım 2018

Devamı...

Velilerimize Duyuru

sifir-atikDuyuru

 Sevgili Velilerimiz,

 T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen “SıfırAtık” projesi ülkemizde uygulanmaya başlamıştır. Amacı geri dönüşümü kaynağında sağlayarak israfı önlemek, millî ekonomiye katkı sağlamak ve doğayı koruyarak geleceğe temiz bir dünya bırakmaktır.

Proje kapsamında, okulumuzda eğitimlere başlanmış, programlarımıza dahil edilmiş, ve atık toplama kutuları yerleştirilmiştir. Okulumuzda, 1. CAM, 2. PLASTİK, 3. KAĞIT, 4. METAL, 5.PİL olmak üzere 5 geri dönüşümde sıfır atık uyguluyoruz. Sizlerin katkılarını da bekliyoruz. Yavrularımıza geri dönüşüm ve sıfır atık bilinci ve hassasiyeti kazandırmak istiyoruz...

Devamı...

Yemek listesi Ekim

Screen Shot 2018-10-01 at 16.46.17

Devamı...

Proje hayata geçiyor

SıfırAtık projesi Gaziantep’te tüm okullarda hayata geçiyor. Okulumuz da sıfır atık sistemine dahil olmuştur.
sifir-atik
Devamı...

Yemek Listesi (Eylül)

2018 EYLUL

Devamı...

2018-2019 Dönemi Oryantasyon Programı

Programımız 12 Eylül Çarşamba akşam saat 6 da başlayacaktır. Tüm velilerimiz davetlidir.

20180912 Oryantasyon Programi

Devamı...

Acı Kaybımız: Fatma Saraç

resim copy

Okulumuz personeli sevgili arkadaşımız, kardeşimiz, ablamız Fatma Saraç (35), 31 Ağustos 2018 Cuma günü vefat etmiştir. Güleryüzlü, iyi kalpli, sevecen, etrafına pozitif enerji veren “iyi” bir insandı. 3 çocuk annesi olan Fatma hanım, 29 Ağustos 2018’de 4. ve 5. çocukları olan ikizlerini dünyaya getirdikten sonra, “canlarına can verip” aramızdan ayrılmıştır. Eksikliğini hep hissedeceğiz. Ruhun şad, mekanın Cennet olsun sevgili Fatma. Allah rahmet eylesin, şehitlerden kılsın.İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.

Kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Allah sabır versin.

20180831 Fatma Sarac vefat

 

Devamı...

Kurban Bayramı Çocuklara Nasıl Anlatılır?

20180820 kurban cocuk 20180820 kurban cocuk

Bayramınız mübarek olsun.

Kurban Bayramı çocuklara nasıl anlatılır?

Önce iki uç yaklaşımdan bahsedelim: kimileri fazla korumacı yaklaşım ile her şeyi gizlemeye çalışırken kimileri de tam aksine ‘ne olacak canım görsün, biz böyle öğrendik’ yaklaşımı ile hafife alıyor. Peki çocuklara Kurban bayramı, kurban kesmek nasıl anlatılmalı nasıl öğretilmeli? Her konuda olduğu gibi farklı fikirler var. Ama öne çıkan bir kaç tanesini paylaşmak istedik. Yazıların detayını da okumanızı tavsiye ederiz. Her ne kadar içeriklerin tamamını bilimsel olarak kesinlik ve doğru olarak görmesek de yaklaşım tarzımızı şekillendirmesi açısından önemli buluyoruz. Yorumu ve kabulu okuyuculara bırakıyoruz.

1. Kaynak: https://suffagah...

Devamı...

Anaokulu Seçimi Nasıl yapılır?

20180818 okul4

Anaokulu seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Konuyu araştırdığımızda farklı farklı görüşler, makaleler var. Bunun sebebi, yazarların profesyonel ve kişisel tecrübe ve kaygılarının farklı olması. Tercih yapmadan önce kendi önceliklerinizi belirleyiniz ve en az 2-3 okul ziyaret ediniz. “çocuğum bu okuldan günün sonunda mutlu gelir mi, dönem sonunda gelişmiş olur mu?” sorularına vereceğiniz cevap önemlidir. Dikkat edilecek başlıkları sizin için derledik. Öncelik ve sıralamayı okuyuculara bırakıyoruz.
1- Anaokulunun resmî kurumlara bağlı oluşu,
2- Hijyeninin üst düzeyde olması (özellikle mutfak, tuvalet, ve havuzda)
3- Okulun eğitim kadrosunun kalitesi, tecrübesi ve diploması
4- Eğitim kadrosunun sürekliliği ve kurum içi eğitim
5- Sın...

Devamı...