Corona Virus ve Uzaktan Eğitim

Pandemi sürecinde uzun süreli evde kalmaların bir neticesi olarak düzensiz ve sağlıksız beslenme ile obeziteden endişe edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından; öğrenci, öğretmen, veli ve tüm vatandaşların yeterli ve dengeli beslenmelerine ve fiziksel aktivite düzeylerini artırmaya ve omurga sağlıklarını korumaya destek olmak amacıyla materyaller hazırlanmıştır. İlgili çalışmalara Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü sitesinden erişilebilir https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/okul-sagligi 

hsgm logo


Sağlık Bakanlığı Çalışma Rehberi online erişilebilir.
Covid19 ile ilgili tek noktadan tedbir ve bilgilendirme açıkalamaları yapılabilmesi için Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından web sitesi açılmıştır: https://ailevecalisma.gov.tr/covid19


04.07.2020 Okulumuz Dezenfekte edildi
20.06.2020 Okulumuz Dezenfekte edildi

uzaktan egitimeba

evdekal2evdekal3evde-kal-turkiye_896df

Korona Virüsü nedeni ile ülkemizde alınan tedbirler kapsamında tüm seviyedeki okullar MEB tarafından tatil edilmiştir. 16 – 20 Mart hafta tatili, 2. yarıyıl tatili olarak sayılmıştır. 23-27 Mart haftasında uzaktan eğitimle (EBA-tv ve online platformlar) uygulanmaya başlanmıştır.

Anaokulumuz,  3-6 yaş grubu okul öncesi öğrencilerimiz için uzaktan eğitim programı hazırlamıştır. Paylaşımlarımız veli gruplarımızdan ve sosyal medya sayfalarımızdan paylaşılacaktır.

BİLGİLENDİRME: Korona Virüsü n-Covid 19
corona2corona3

 

 

 

Corona Virüsü nedir?

Corona virüsü üst solunum yollarında enfeksiyona yol açabilen viral etkenlerden sadece bir tanesidir. Enfeksiyon pek çok bakımdan mevsimsel gripten ayırt edilemez. Hastalık daha çok hayvanlarda ortaya çıkar. Nadiren hayvanlardan insanlara, insanlardan da diğer insanlara geçiş gösterir. Çin’deki bir deniz ürünleri pazarındaki yılanlardan insanlara geçiş yaptığı düşünülmektedir?

Corona Virüsünün belirtileri nelerdir?

Ateş
İştahsızlık ve kilo kaybı
Halsizlik ve durgunluk
Karın bölgesinin şişmesi
Görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi
Solunum sorunları ve nezle
Denge sorunları
Koku ve tat kaybı
Şiddetli kemik ve sırt ağrıları

Güncel Bilgilendirme İçin: Sağlık Bakanlığı covid19
ACİL DURUMDAalo-184-korona